Laat ons starten met een klepper in het theaterseizoen 2019-2020. Dat moet het productiehuis Deep Bridge gedacht hebben. De keuze viel op ‘La Cage Aux Folles’, een klassieker uit het theaterrepertoire. Het stuk speelt zich af in het nachtleven van Saint-Tropez. Albin & Georges leiden een liefdevol en onbekommerd bestaan aan de Franse Côte D’Azur. Ze runnen de befaamde nachtclub La Cage Aux Folles, waar Albin de Grote hit is met zijn travestie act ‘Zaza’. Wanneer de zoon van Georges aankondigt te willen trouwen met de dochter van een conservatieve politicus , wordt het leven op z’n kop gezet. Met een bezoek van de toekomstige schoonfamilie in het verschiet, besluiten ze om hun levensstijl drastisch te verbergen. Kunnen ze de schijn hoog houden?
Oorspronkelijk was het de bedoeling dat met het duo Koen Crucke – Johny Voners werd uitgepakt. Alleen sloeg het noodlot toe. Johny Voners viel door ziekte uit en werd in laatste instantie vervangen door Koen Van Impe. Een vertrouweling van Stany Crets. In een ijltempo moest hij de rol van Georges aanleren. Maar Koen is een man van vele theateroorlogen en iemand die zich in woelige omstandigheden kaarsrecht staande kan houden. De geknipte interim voor La Cage Aux Folles. Want de toon van deze producties is immers extravagant met enkele verborgen laagjes erin. Laat dit nu één van de grootste troeven van Koen zijn. Hij is een heer en meester om met een afgestreken gezicht absurde en extravagante humor te spelen. Net door zijn grootste acteertroef is hij een rustbaken in een bij wijlen chaotische en kleurrijke voorstelling. Ook bij Manou Kersting merk je de ervaring van deze humorvorm als geen ander. Alleen jammer dat de rol van Manou in het verhaal wat beperkt blijft.
Bij de cast van La Cage Aux Folles zijn er ook heel wat youngsters, die kilometers mogen malen van regisseur Stany Crets. Eén van de absolute revelaties is Florian Avoux. Als dienstmeid Jacob laat hij zien dat hij van vele humoristische kantjes thuis is. Graag meer van dit Florian
En dan is er tot slot nog Koen Crucke. De man, die zich waagde aan Albin / Zaza. Gedurfd, gewaagd … Maar Koen is een man, die staat als een huis op een podium. Je moet hem de knepen van het vak niet leren. Zingen en acteren kan Koen als de beste. Na afloop van de voorstelling reageerde hij geëmotioneerd op de enthousiaste reacties van het publiek. Dit wijst op een grote betrokkenheid van Koen met de productie. Want dit leek voor onze Meneer Spaghetti wel als de ultieme rol, die hij hoog op zijn bucketlist had staan. Na afloop stonden de twee ‘Koenen’ de pers te woord en ze zeiden: ‘Momenteel zijn we nog op 85%. Maar we groeien elke voorstelling. En tussen ons zit het snor.’ De personeelswissel zorgde meteen voor een toonwissel in de productie. Van Impe is Voners niet en Voners is Van Impe niet.
Daardoor is La Cage Aux Folles ‘A work in progress’. Niet meer, niet minder. Na de noodgedwongen personeelswissel tussen Voners & Van Impe zelfs nog meer dan het vroeger was. Naar de première toe was het een zeer bewogen traject. Maar het komt goed. De tandem Van Impe-Crucke is er ééntje, die steeds beter zal roderen in deze joekel van een voorstelling (2u20 + 20 minuten pauze).
De moraal van het verhaal is kort en krachtig: Regisseur Crets haalde de beste Hannibal van the A-team in zich naar boven. ‘If you have a problem, if no one else can help, and if you can find him, maybe you can hire… Van Impe interim.’
Hij vond hem , hij haalde hem uit zijn toekomstig vaderschapsverlof, hij dronk na de première zijn whisky op, lurkte aan zijn sigaar en zei de magische woorden: ‘I love it when my plan comes together.”
Meer info kan u vinden op:
https://deepbridge.be/shows/la-cage-aux-folles/
Bekeken op 16/10/2019 in Theater Elckerlyc (première)
Foto: Deep Bridge