Aarschot eert Rocking Moustache

Komende zaterdag viert CC Het Gasthuis zijn 30-jarig bestaan samen met de mannen van Krapoel In Axe (K.I.A.), die drie decennia geleden Vlaanderen op z’n kop zetten met hun klassieker ‘Zaterdag’. Naar aanleiding van deze dubbele verjaardag bracht K.I.A. een gloednieuwe versie van het nummer uit met een extra strofe, en namen nog acht andere Aarschotse artiesten hun eigen versie van ‘Zaterdag’ op.

Aanstaande vrijdag verschijnen de versies van zanger-accordeonist Johan Veugelers, Charles Guillaume Leroi & The Litte’l Swie’tees, Kirri Valvekens, Aram Santy, Rommelstein, Daisy Ray, Jasmien Geijsels en Rocking Moustache digitaal en op vinyl. Eén dag later stellen alle artiesten hun versie live voor tijdens een gratis concert op de site van CC Het Gasthuis.

De laatste opname

Voor Anja Thys en haar mama Christiane Van Goolen wordt het een bijzonder emotionele avond. Zaterdag horen zij immers voor het eerst de definitieve versie van ‘Zaterdag’ die Rocking Moustache opnam, slechts enkele maanden voor hij in maart overleed. “Ik was erbij toen de opnames gebeurden”, zegt Anja, die al enkele jaren in Groot-Brittannië woont maar de komende dagen bij haar mama in Rillaar verblijft. “Moederdag, wat papierwerk én het eerbetoon dat ze zaterdag organiseren voor mijn papa wilde ik absoluut niet missen. Ik ben heel benieuwd naar zijn versie. Achteraf gezien bleek dit het laatste te zijn wat hij heeft opgenomen. Hij was er zo intensief mee bezig; dat vonden wij thuis allemaal geweldig.

Een gat in de markt

De kleurrijke Rocking Moustache – rockzanger, marktkramer en ondernemer – overleed in het voorjaar. “Op drie maanden tijd was het gebeurd. Het is heel snel gegaan”, vertelt zijn dochter Anja. Samen met haar moeder en haar twee kinderen Rachel en Thomas, ook vurige fans van hun opa, vond ze veel troost in de massale steunbetuigingen. “In het begin word je volledig opgeslokt door je eigen verdriet, maar pas later besef je dat de impact van papa veel groter was dan verwacht. De reacties van de fans en de massale aandacht in de media en op tv… Ongelooflijk. Pas dan besef je wat hij voor mensen heeft betekend. De leegte die hij achterlaat is enorm, want hij was altijd en overal aanwezig. Vandaag kwam er nog iemand op bezoek die nog steeds rouwt om zijn heengaan. Onze papa was de vriend van iedereen. We vullen die leegte nu op met zijn liedjes en de talrijke foto’s en herinneringen.

Dankbaarheid

Komende zaterdag horen Anja en haar mama voor het eerst de rockversie die Moustache maakte van de K.I.A.-hit. “Vrijdag komt de track digitaal uit en vanaf zaterdag is de eindversie ook terug te vinden op de speciale vinylplaat die wordt uitgebracht. We zijn heel blij dat de stad Aarschot en de mannen van K.I.A. dit allemaal hebben opgezet. Onze papa ging altijd voor het beste; als je hem iets vroeg, kreeg je steevast meer terug. Het was mooi geweest als we daar zaterdag met z’n drieën naartoe hadden gekund. Maar ook al missen we hem enorm, we zijn vooral dankbaar voor alles wat we samen hebben meegemaakt.

Meer informatie over 30 jaar ‘Zaterdag’, CC Het Gasthuis, de gratis optredens en het eerbetoon aan Rocking Moustache vind je op www.hetgasthuis.be

Foto: House of Entertainment – Steven Swinnen

Geef een reactie