Theaterreview: De Ballroombeker (Het Achterland)


Sinds 2016 brengt Het Achterland elke zomer een nieuwe komedie op de planken van het Fakkeltheater. Producties die het publiek verwarmen, ontroeren en vooral doen glimlachen.

De zomer van 2024 staat in teken van lach en dans. Want zo kan De Ballroombeker samengevat worden. We maken kennis met dansschool ‘Step by Step’ uit Hoboken.
De school is gespecialiseerd in ballroom en wordt uitgebaat door de strenge dansdocente Margot en haar man Ronny die als manusje-van-alles zorgt voor de omkadering. Dankzij hun goudhaantjes Giorgio en Vanessa rijgt ’Step by Step’ al jaren de successen aan elkaar. Heel wat bekers sieren reeds de danszaal, tot grote trots van Margot en Ronny.  Maar binnenkort is die ene wedstrijd die alles zal bepalen :‘De Ballroombeker der Lage Landen’ En die moet absoluut in hun bezit komen. Het ziet er naar uit dat dit ook zal gebeuren tot echter een onvoorziene wending roet in het eten gooit!
Valt er nog iets te redden? Zijn de nieuwe aanwinsten Boris en Sabine een optie? 
Of moet ‘Step by Step’ de droom van die oh-zo-belangrijke ballroombeker opbergen?

 De Ballroombeker werd geschreven en geregisseerd door Jeroen Maes. En zoals al 1000 en 1 keer neergepend moet je de brave man de kneepjes van het vak niet leren. Jeroen weet als geen ander hoe hij het publiek met zijn voorstellingen moet bespelen. En dat is bij De Ballroombeker ook het geval. Opmerkelijk is dat de personages vrij uitvergroot op het podium worden neergezet. En dat stoort helemaal niet. Zo zag je Ann van den Broeck nooit eerder zo plat Antwerps spelen als haar rol van Vanessa die ze nu voor de kiezen krijgt. En wat te denken van het duo Vicky Florus – Jervin Weckx. Als bemoeizieke moeder en schuchtere zoon kloppen ze aan de deuren van de dansschool aan. En gaan ze ook dat stapje verder qua inleving in de rol. Vooral Jervin Weckx bewijst dat zulke rollen hem telkens weer als gegoten zitten. En met Vicky Florus naast hem heeft hij daar de perfecte partner in crime voor. Maar wat te denken van Matthew Michel. Hij mag all the way gaan in zijn rol van danser Giorgio. Een beetje geïnspireerd op de looks van Fabio van 2 Fabiola gaat hij all the way. En dat doet hij met ‘oranje’ verve. Verrassingen van de voorstelling zijn opkomende talenten: Thomas Servranckx en Ylenia Mele. Zij spelen ze een Zweeds-Italiaans koppel dat vooral alle stereotiepen doorbreekt. Neem daar bij nog de ervaring van Carry Goossens en Karin Jacobs. En dat weet je dat De Ballroombeker een zomers uitje is dat u tussen al dat sportgeweld niet mag missen. Zeker wanneer u houdt van nét dat dansstapje meer. Want De Ballroombeker is en blijft een lust voor alle zintuigen.  De première in de Rode Zaal van het Fakkeltheater markeert het begin van een zeven weken durende speelperiode, waarbij het publiek volop de kans krijgt om te genieten van deze swingende, zwoele komedie.

Meer info via www.hetachterland.be

Bekeken op 29 juni 2024 in Het Fakkeltheater

Foto: Het Achterland

Geef een reactie