,
Spiegeltje spiegeltje aan de wand. Wie is de mooiste van heel Belgenland? Nog 32 jonge vrouwen blijven in de running om de opvolgster van regerend Miss België Kenza Ameloot te worden. Eén van hen is de 22-jarige verkoopster Astrid Lafaut uit De Panne. Enkele maanden geleden veroverde ze het kroontje van Miss West-Vlaanderen. Nu liggen haar ambities fors hoger. ‘Ik ben heel gelukkig dat ik bij de Miss België-finalisten ben. Toen ik het nieuws te horen kreeg, stond ik vol ongeloof. In elke fase van deze wedstrijd ben je nooit voor de volle 100% zeker. Tijdens de provinciale verkiezing was ik al zielsgelukkig met mijn twee titels van Miss Publiek en Miss West-Vlaanderen. Maar dat geeft geen 100% zekerheid. Met mijn finaleplek op zak, ligt de lat ietsje hoger. Hopelijk wordt al mijn werk beloofd. Het Miss België-traject heeft me als mens zeker niet veranderd. Alleen mijn motivatie is gegroeid. Maar wat er ook zal gebeuren, ik blijf gewoon mezelf en ik sta met mijn beide voetjes op de grond. Ik blijf gewoon mezelf en ik sta met mijn beide voetjes op de grond. De voorbije maanden zijn er vriendschapsbanden ontwikkeld voor het leven. Dat neemt niemand ons nog af.”
Op de fiets
Astrid is de thuisspeelster van dienst. Ze woont op amper 3,5 km van het Plopsa Theater. “Ik zou met de fiets kunnen komen (lacht). Maar ik kan niet over en weer naar huis gaan na de repetities. We verblijven een hele week in het Plopsa Theater. Daar is ook mijn plekje tijdens de finaleweek. Het is vooral leuk voor mijn vrienden en familie. Zij hoeven geen hotel te boeken om naar de finale te komen. Achteraf kunnen ze rechtstreeks naar het feestje gaan en daarna naar huis.”
Kinderdroom
Dromen zijn in deze Miss België zeker geen bedrog voor Astrid. “Stuk voor stuk zijn al mijn dromen gegroeid. De finale komt steeds dichterbij. Wie weet wat 15 februari mij zal brengen? Ik hoop op een modellencarrière, ik heb een stille droom om meer influencewerk te doen en in de verre toekomst hoop ik ook mijn eigen merk te hebben. Maar mijn grote droom is de realisatie van een kinderdroom en dat is Miss Belgie worden. En dat kan ik alleen door er keihard voor te gaan en mijn steentje bij te dragen voor het goede doel. De voorbije maanden waren een uitdaging. Maar ik weet waar ik sta en wat ik in mijn mars heb.”
Foto: Miss Belgium.be