Chez Bartizze

Joppe Dekoker: ‘Veel Kinky Boots-studiemomentjes op de trein beleefd.’

Eén van de hitmusicals uit het begin van 2025 is ongetwijfeld de InTeam Producties-show Kinky Boots. In alle recensies werden ze met lof overladen. Eén van de sterren op het podium is Joppe Dekoker. Als Charlie Price draagt hij samen met Elindo AVastia alias dragqueen Lola de show (en hoe?). ‘Van Lelies naar Kinky Boots is een wereld van verschil’, aldus Joppe. ‘Enerzijds heeft Kinky Boots een veel jonger profiel. Daarom wordt de switch in het hoofd ook eenvoudiger om te doen. Aan de andere kant is het een veel uitdagendere rol omdat ik de show bijna moment dragen. Omwille van de uitstekende ondersteuning van ons team is dit perfect gelukt.”

Treinstudie
Joppe komt met de trein naar het werk. En daar heeft hij heel wat studiemomentjes voor. “Ik was bijna dagelijks toch anderhalf uur onderweg naar de repetities. Onderweg had ik tijd zat om mijn tekst te studeren. Mijn tablet heb ik altijd op zak. Ook thuis was ik er voortdurend mee bezig. Het belangrijkste was dat ik de materie volop beheerste van zodra ik op de repetities kwam.”

Dragqueen
De dragqueenwereld staat centraal bij Kinky Boots. ‘Ik besef dat deze wereld onterecht nog altijd heel gevoelig ligt bij heel wat mensen. Want deze show toont net dat het gewoon geaccepteerd moet worden. Voor mij is het niet evident om te tonen dat ik er niets van snap. Zeker omdat ik toch wel wat mensen uit deze wereld te ken. Het is zijn net de negatieve reacties dat ik probeer mee te nemen in mijn rol om echt te tonen dat ik uit de lucht kom gevallen. Als voorbereiding heb ik de originele versie bekeken en de Nederlandse versie van Kinky Boots. Natuurlijk neem je hieruit een paar elementen mee. Maar stelen doe ik niet echt. Ik probeer er echt wel mijn eigen ding van te maken. In dit verhaal ben ik een jongere Charlie dan normaal.”

Foto: Steven Hendrikx

Mobiele versie afsluiten